Dlaczego warto pić soki warzywne?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że picie soków warzywnych jest gwarancją na to, że organizm będzie otrzymywał każdego dnia właściwą porcję warzyw w niezwykle przyswajalnej formie. Jakie są ich największe zalety?

Możliwość zaabsorbowania wszystkich składników odżywczych z warzyw

Wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie, gdyż zdecydowana większość osób ma zaburzenia trawienia. Są one spowodowane nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi praktykowanymi przez lata. Organizm ma wtedy ograniczone zdolności do wchłaniania potrzebnych składników odżywczych. W przypadku wyciśniętych soków składniki zostaną stosunkowo łatwo przyswojone, a nie wydalone.

Konsumpcja znacznej ilości warzyw w ciągu dnia

Należy mieć świadomość, że specjaliści do spraw żywienia rekomendują spożywanie każdego dnia od sześciu do nawet ośmiu porcji owoców i warzyw. Jak wiadomo bardzo mała liczba osób stosuje się do tej zasady. Picie soku jest natomiast doskonałym sposobem, by dzienna ilość warzyw została spożyta.

Włączenie do diety różnorodnych warzyw

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że soki będą pomagały włączyć do codziennej diety różnorodne warzywa. Jak wiadomo mnóstwo osób przeważnie wybiera do obiadu marchew, ziemniaki i sałatę. Oczywiście narusza to zasadę regularnej rotacji spożywanych produktów. Ponadto w ten sposób można zwiększyć szansę na rozwój alergii na niektóre potrawy.

Szybsza utrata zbędnych kilogramów

Warto wiedzieć, że w jednym z badań osoby dorosłe spożywały 240 ml soku warzywnego, jako część diety. Należy mieć świadomość, że w ciągu zaledwie 12 tygodni stracili 1,8 kg. Z kolei osoby, które przestrzegały identycznej diety, ale nie piły soków, straciły w tym samym czasie 0,45 kg. Godny uwagi jest fakt, że osoby pijące omawiane soki warzywne zdecydowanie bardziej zwiększyły spożycie potasu i witaminy C, z zmniejszyły liczbę węglowodanów.

Zwiększenie energii

Dana osoba będzie czuła się pełna energii w momencie, gdy ciało otrzyma wszystkie składniki odżywcze, których będzie potrzebowało, a pH będzie właściwie zrównoważone. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że energia znajdująca się w omawianym soku warzywnym może być praktycznie natychmiast wykorzystana przez organizm.